Zespół

Instruktorki

Pasjonatki ruchu w zgodzie z naturą, słuchają głosu ciała i rezonują z otoczeniem niczym złote struny, przewodząc spokój do wnętrza i na zewnątrz. Znają tajemnice oddechu i światła, imiona mięśni i ich możliwości – dzięki temu potrafią tak po przyjacielsku dogadać się ze swoim ciałem, żeby przekroczyło dla nich niektóre granice. Swoim grupom z zaangażowaniem przekazują praktyczne umiejętności nie tylko w zakresie rozciągania ciała – uczą także, jak rozciągnąć ducha i jak dobrze zamieszkiwać w swoim ciele, a poprzez nie – w świecie.

Elwira Zembrzuska

Nauczyciel yogi klasycznej z 21 letnim doświadczeniem

Założycielka i współwłaścicielka studia YogaRybnik.com. Witrażystka, plastyczka, grafik, pedagog. Z potrzeby zdrowotnej i filozofii życiowej – yoginka.
„Wszystko w wszechświecie jest w ciągłym ruchu, wibruje, drga. Nawet obiekty, które wydają się nieruchome, tak naprawdę rezonują w różnych częstotliwościach
Yogę prowadzę zgodnie z naturalnym rytmem energetycznym ciała, jego potrzeb, rozwoju i zaangażowania uczestników. Podchodzę indywidualnie do każdego. Regularnie ćwiczymy yogę oczu, często, elementy yogi twarzy, jako praktykę, nie tylko kosmetyczną, ale przede wszystkim zdrowotną. Jest doskonałą metodą na migreny, bruksizm oraz inne dolegliwości napięciowe w okolicach głowy i kręgosłupa.
Od pierwszych lekcji szlifujemy koncentrację i uważność umysłu (m.in mindfullnes). Praktyki oddechowe – pranajamy są stałym elementem jako narzędzie wyciszające umysł i głęboko odstresowujące. Każde zajęcia domykamy głęboką relaksacją, jako domknięcie energetyczne całego procesu.”
Od zawsze pasjonowała się spojrzeniem na człowieka w sposób holistyczny. Uczyła się jogi m.in. uczestnicząc w wielu wyjazdach i warsztatach yogi klasycznej w Instytucie Sivananda Yoga Europe, asystując przy zajęciach, obozach yogicznych przez ponad 5 lat u Kornelii Popek, studiując na wrocławskim AWFie Techniki Relaksacyjne we Wrocławiu m.in u prof. Leszka Kulmatyckiego, oraz kończąc kurs instruktora jogi w Poznaniu w roku 2005 (legitymacja instruktora nr 17/175/I/R/2005).
Po latach własnej praktyki yogicznej i pracy pedagogicznej z dziećmi i dorosłymi stworzyła z Ewą miejsce do yogi. Miejsce dla ludzi, którzy mają ochotę spojrzeć sobie i światu głębiej w oczy. Podzielić się swoją wiedzą, wspierać i rozwijać.
Skończyła również Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, wydział edukacji artystycznej. Zafascynowana nauka o energii i wibracji, malarstwem i sztuką. Prywatnie mama dwóch wspaniałych młodych istot. (czyt. więcej)

Elwira


Ewa Weis

Nauczyciel yogi z 5 letnim doświadczeniem.

Założycielka i współwłaścicielka studia studia YogaRybnik.com. Pasjonuje ją tradycyjna yoga. Zaprzyjaźniła się z nią 5 lat temu. Po kilkuletniej praktyce zrealizowała pomysł podróży do Indii i ukończenia tam kursu nauczyciela yogi. Życiowa podróżniczka i eksperymentatorka widząca zawsze jasną stroną życia.

„Proste ćwiczenia połączone z łagodnym, świadomym oddechem zawsze wprowadzają trochę magii w nasze życie nie wspominając o efektach ubocznych takich jak relaks, spokój wewnętrzny, błogość i cudowny stan samozadowolenia.”

Ewa


Zofia Machowska

Nauczyciel yogi z 20 letnim doświadczeniem

Yoginka stale poszukująca alternatywy dobrego życia we wszystkich jego sferach. Oprócz yogi zajmuje się terapiami manualnymi i prowadzi sesje Bars. Prywatnie mama dwójki cudownych dzieci.

Zosia

Ewa Anna Zimoń

Nauczyciel żeńskiej gimnastyki słowiańskiej oraz yogi z 12 letnim doświadczeniem

Ukończyła studia z rekreacji ruchowej i turystyki na Wydziale Turystyki i Promocji Zdrowia w Żywcu, a także kurs instruktora ze specjalnością HATHA JOGI w Częstochowie. Uczyła się gimnastyki słowiańskiej w tradycji białoruskiej. Dwunastoletnia praktyka ćwiczeń z własnym ciałem i umysłem pozwala jej prowadzić i tworzyć własne unikatowe zajęcia i warsztaty dla osób chętnych i poszukujących odkrywania siebie na nowo. Fascynuje się naturoterapią i relaksacją, muzyką, filozofią, tradycją i kulturą słowiańską – pozwalają jej ciągle się rozwijać. Ewa to Kobieta z wiejsko – słowiańską duszą! Kochająca ludzi, zwierzęta, przyrodę, muzykę i życie zgodne z naturą.
„Moje zajęcia mają kilka stałych punktów m.in. wyciszenie umysłu i ciała, rozgrzewkę stawów i mięśni, ćwiczenia oddechowe czy końcową relaksację – natomiast wszystkie cechuje intuicyjna inspiracja odczytująca wymagania zarówno całej grupy jak i indywidualnych potrzeb danej osoby, co sprawia że są zwyczajnie niepowtarzalne. Dodatkowo korzystając z płynnych i przyjemnych ćwiczeń gimnastyki słowiańskiej powodują, że każda uczestniczka odczuwa jeszcze bardziej pełnię swojej kobiecości!”.

Ewa

Iwona Wojciechowska

Nauczyciel Tai Chi z 21 letnim doświadczeniem

Pedagog oraz instruktor rekreacji ruchowej w zakresie ćwiczeń psychofizycznych (Tai Chi i Chi Kung). Tai Chi i Chi Kung uczy od 2003 roku. Od 2009 roku uczennica Jamesa Blaise, u którego uczy się Snake Style – sekretnego stylu rodziny Yang. Od 2018 roku właścicielka Szkoły Tai Chi w Rybniku. U Roberta Trzaski uczy się Chi Kungu zdrowotnego. Wykonuje też masaż Lomi Lomi oraz tańczy i kocha tango argentyńskie.

„To medytacja w ruchu, ćwicząc wchodzimy w stan głębokiego relaksu, spokoju i koncentracji. Ruchy wykonywane są bez napięcia mięśni zewnętrznych oraz przy otwartych stawach. Dzięki temu energia nie jest blokowana i może swobodnie płynąć w ciele. Rozgrzewka, ćwiczenia: rozciągające, równowagi w ruchu, oddechowe, rozluźniające, zestaw ruchów zwany formą; wszystkie one służą uzyskaniu lepszego kontaktu umysłu z ciałem, poprawie zdrowia, wydolności oddechowej, poprawia się postawa, równowaga, giętkość i elastyczność. Ćwicząc skupiamy się na miejscu wykonywanego ruchu, rozluźniamy ciało, ruch łączymy z oddechem. W ten sposób osiągamy medytacyjny stan umysłu i skupienie na tu i teraz. Celem jest ciało tak skoordynowane, że porusza się z maksymalną wydajnością przy minimalnym wysiłku; nie poprzez siłę mięśni, ale poprzez zwiększoną świadomość tego jak funkcjonuje. Każdy trening kończy się automasażem, który harmonizuje przepływ energii w całym ciele, jest przyjemny i pogłębia kontakt z ciałem.”

Iwona

Albert Einstein powiedział, że wszystko w życiu jest wibracją. Nikola Tesla z kolei zaznaczył, że jeśli chcemy odkryć sekret wszechświata, musimy myśleć w kategoriach energii, częstotliwości i wibracji. Czy te wybitne umysły wiedziały coś, czego większość ludzi nie jest dziś świadoma?