Zespół

Instruktorki

Pasjonatki ruchu w zgodzie z naturą, słuchają głosu ciała i rezonują z otoczeniem niczym złote struny, przewodząc spokój do wnętrza i na zewnątrz. Znają tajemnice oddechu i światła, imiona mięśni i ich możliwości – dzięki temu potrafią tak po przyjacielsku dogadać się ze swoim ciałem, żeby przekroczyło dla nich niektóre granice. Swoim grupom z zaangażowaniem przekazują praktyczne umiejętności nie tylko w zakresie rozciągania ciała – uczą także, jak rozciągnąć ducha i jak dobrze zamieszkiwać w swoim ciele, a poprzez nie – w świecie.

Kochani, nasze instruktorki prowadzą zajęcia w formie wolontariatu lub zakosztowania lekcji próbnej w Waszym miejscu pracy, instytucji, firmie. Zapraszamy do kontaktu w tej sprawie z Elwirą t. 693 383 777

Elwira Emilia Zembrzuska

Nauczyciel yogi klasycznej. Praktykuje od 1993 r.

Elwira Emila

Nauczyciel, terapeutka yogą, pedagog, właścicielka Studia YogaRybnik.com,

Z zawodu lingwistka (UAM Filologia romańska, Certificate of Advanced English). Praktykowała jogę od 1993 roku, kiedy to trafiła w ręce dr Marii Stróżyk. W 2000 roku poczuła się gotowa do dzielenia się swoją wiedzą i po treningu nauczycielskim u dr Marii Stróżyk oraz po kursie dla nauczycieli jogi (uprawnienia wydane przez Ministra Edukacji i Sportu), wiosną 2001, rozpoczęła pracę w Centrum Jogi Marii Stróżyk. W jej rozwoju na ścieżce jogi brała udział w warsztatach i kursach prowadzonych przez  doświadczonych nauczycieli, m.in. Konrada Kocota, Lois Steinberg, Marka Migałę, Leszka Mioduchowskiego. Jako mama i babcia chce dzielić się zdobytymi doświadczeniami. Pokazuje uczniom jak przełamywać trudności, jak usprawniać ciało mimo zmian jakie ciągle w nim zachodzą, jak się nie poddawać i otwierać nieustająco na wyzwania i możliwości jakie stawia przed nami każdy nowy dzień.

Zofia Machowska

Zosia


Nauczyciel yogi. Praktykuje od 1999 r.

Swoją praktykę jogi rozpoczęła w 1998 roku. Od tamtej pory uczestniczyła w warsztatach i szkoleniach związanych z jogą i ruchem (kurs instruktora rekreacji ruchowej ćwiczenia psychofizyczne, szkolenie Zdrowy Kręgosłup, Joga dla Kobiet w Ciąży, Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna, Terapeutyczny Trening Dna Miednicy, Joga i medytacja dla Dzieci, oraz wielu innych warsztatach i seminariach związanych z pogłębieniem praktyki własnej).

Organizatorka warsztatów Feldenkraisa w Rybniku, treningu dna miednicy metodą Cantenica i CoreFit oraz spotkań z Access Consciousness. Wykonuje zabiegi Marmy, zabiegi BARS i Face Lift. Ukończyłą kurs masażu relaksacyjnego, neuromasażu głowy i twarzy, wykonywania zabiegu Marmy (Sri Sri Ayrveda, Instytut Jogi i Ajurwedy ) , Access Consciousness Zabiegi BARS i Face Lift.

Ewa Anna Zimoń

Ewa

Nauczyciel żeńskiej gimnastyki słowiańskiej oraz yogi. Praktykuje od 2009 r.

Nauczycielka jogi i gimnastyki słowiańskiej dla kobiet. Absolwentka Rekreacji ruchowej i turystyki na Wydziale Turystyki i Promocji Zdrowia w Żywcu, a także kursu instruktora ze specjalnością HATHA JOGI w Częstochowie. Uczyła się gimnastyki słowiańskiej w tradycji białoruskiej.
Dwunastoletnia praktyka ćwiczeń z własnym ciałem i umysłem pozwala jej prowadzić i tworzyć własne unikatowe zajęcia i warsztaty dla osób chętnych i poszukujących odkrywania siebie na nowo. Fascynuje się naturoterapią i relaksacją, muzyką, filozofią, tradycją i kulturą słowiańską – pozwalają jej ciągle się rozwijać.

Ewa Weis

Ewa
Sveta


Nauczyciel yogi. Praktykuje od 2004 r.

Założycielka i właścicielka studia studia YogaRybnik.com. Na codzień mieszka i prowadzi zajęcia w Wielkiej Brytani. Pasjonuje ją tradycyjna yoga.
Podróżuje i znajduje dla Was wspaniałe miejsca w Polsce i na świecie na wyjazdy z jogą. Po kilkuletniej praktyce zrealizowała pomysł podróży do Indii i ukończenia tam kursu nauczyciela yogi. Życiowa podróżniczka i eksperymentatorka widząca zawsze jasną stroną życia.

Sveta
Света Сендик

Nauczyciel yogi.
Praktykuje od 2015 r.

Dołączyła do studia niedawno i jest trenerem hatha jogi. Zaczęła ćwiczyć jogę 7 lat temu. Jest Ukrainką i w czasie wojny trafiła do Rybnika. Ponieważ na początku wojny wszystkim Ukrainkom było ciężko, zadała sobie pytanie: „Jak mogę pomóc sobie i innym?”. Odpowiedź nadeszła od razu: rób to, co kochasz, prowadź zajęcia jogi. Ale jak? Inny kraj, nieznane miasto
i ludzie. Ale kiedy słuchasz siebie
i robisz to, co kochasz, wszechświat wychodzi ci na spotkanie. – I tak na wiosnę szukała mieszkania dla przyjaciółki, która też uciekła przed wojną i przyjechała do Polski. Przyjechały do 28 Dzielnica po pomoc i tam poznała bardzo cudowną osobę, która ma ogromne serce i dużo miłości
i życzliwości Mariusza Wiśniewskiego. Pomógł nam znaleźć mieszkanie i pomógł zorganizować grupę. Od lipca prowadzę zajęcia jogi dla Ukrainek. A teraz chcę zaprosić Polki do zanurzenia się w atmosferze hatha jogi.

Elwira Zembrzuska

Nauczyciel yogi klasycznej. Praktykuje od 1998 r.

Elwira

Nauczyciel, terapeutka ruchem, yogą i oddechem, artysta plastyk, pedagog, założycielka Studia YogaRybnik.com, WWO, samodzielna mama, zafascynowana dobrym dizajnem, mądrością natury, ziołolecznictwem, terapią bańkami, akupresurą. Projektuje, maluje, wystawia. Pracuje jako nauczyciel yogi, rysunku i malarstwa z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. W swoim dorobku ma kilkanaście wystaw malarskich i witrażowych oraz nagród i wyróżnienie za projektowanie na konkursach miedzynarodowych. Jej prace można oglądać m.in w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, w poznańskich kościołach – m.in na wzgórzu św. Wojciech oraz w Gnieźnie w kościele p.w. Chrystusa Wieczystego Kapłana – mozaika – Objawienie się Chrystusa w Wieczerniku oraz w krakowskich Łagiewnikach w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
Ukończyła kursy i pracowała z malarstwem intuicyjnym, technikami plastycznymi w pedagogice Waldorfskiej, symboliką mandali w koncepcji Jungowskiej, arteterapii, technikami oddechowymi w niwelowaniu stresu i zaburzeniach psychosomatycznych, mindfulness, psychosomatyką w jodze i relaksacji, relaksacją Jacobsona, treningiem autogennym Schultza, Somayog i techniką Aleksandra oraz tańcem relaksacyjnym. Absolwentka kursów: TRE ® (Trauma Releasing Exercises), Metody Feldenkraisa, Joga i medytacja dla Dzieci, Joga dla Kobiet w Ciąży, Joga Twarzy – Face Yoga Method Community, terapii bioenergetycznej Alexandra Lowena. Jogę zaczęła asystując przez pierwszych pięć lat kilka razy dziennie przy zajęciach u swojej nauczycielki, podlegając superwizjom, uczestnicząc w wielu wyjazdach i warsztatach jogi klasycznej w Instytucie Sivananda Yoga Europe.
Absolwentka studiów podyplomowych wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego na wydziale Techniki Relaksacyjne we Wrocławiu u prof. Leszka Kulmatyckiego oraz kursu instruktora jogi w Poznaniu w roku 2005 (legitymacja instruktora nr 17/175/I/R/2005). Absolwentka Edukacji Artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu dyplom u prof. Anny Tyczyńskiej oraz Studium Konserwacji Zabytków – Witraż – dyplom u prof. Ryszarda Więckowskiego.

Albert Einstein powiedział, że wszystko w życiu jest wibracją. Nikola Tesla z kolei zaznaczył, że jeśli chcemy odkryć sekret wszechświata, musimy myśleć w kategoriach energii, częstotliwości i wibracji. Czy te wybitne umysły wiedziały coś, czego większość ludzi nie jest dziś świadoma?