Elwira Zembrzuska
Nauczyciel, terapeutka yogą i oddechem z doświadczeniem, artysta plastyk, pedagog, założycielka Studia YogaRybnik.com, WWO, samodzielna mama, lata szybowcami, kocha dobry dizajn, mądrość matki natury, ziołolecznictwa i terapią bańkami.
Praktykuje yogę od 1999 roku, od 2003 r prowadzi zajęcia jako instruktor. Projektuje, maluje. Pracuje jako nauczyciel yogi, rysunku i malarstwa z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. W swoim dorobku ma kilkanaście wystaw malarskich i witrażowych oraz nagród i wyróżnienia za projektowanie na konkursach miedzynarodowych. Jej prace można oglądać m.in w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, w poznańskich kościołach – m.in na wzgórzu św. Wojciech oraz w Gnieźnie w kościele p.w. Chrystusa Wieczystego Kapłana – mozaika – Objawienie się Chrystusa w Wieczerniku oraz w krakowskich Łagiewnikach w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
Ukończyła kursy i pracowała z malarstwem intuicyjnym, technikami plastycznymi w pedagogice Waldorfskiej, symboliką mandali w koncepcji Jungowskiej, arteterapii, technikami oddechowymi w niwelowaniu stresu i zaburzeniach psychosomatycznych, mindfulness, psychosomatyką w jodze i relaksacji, relaksacją Jacobsona, treningiem autogennym Schultza, Somayog i techniką Aleksandra oraz tańcem relaksacyjnym. Absolwentka kursów: TRE ® (Trauma Releasing Exercises), Metody Feldenkraisa, Joga i medytacja dla Dzieci, Joga dla Kobiet w Ciąży, Joga Twarzy – Face Yoga Method Community, terapii bioenergetycznej Alexandra Lowena. Jogę zaczęła asystując przez pierwszych pięć lat kilka razy dziennie przy zajęciach u swojej nauczycielki, podlegając superwizjom, uczestnicząc w wielu wyjazdach i warsztatach jogi klasycznej w Instytucie Sivananda Yoga Europe.
Absolwentka studiów podyplomowych wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego na wydziale Techniki Relaksacyjne we Wrocławiu u prof. Leszka Kulmatyckiego oraz kursu instruktora jogi w Poznaniu w roku 2005 (legitymacja instruktora nr 17/175/I/R/2005). Absolwentka Edukacji Artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu dyplom u prof. Anny Tyczyńskiej oraz Studium Konserwacji Zabytków – Witraż – dyplom u prof. Ryszarda Więckowskiego.
Zapraszamy również tu. Twórczość bieżąca
Witraże i starsze portfolio.

Wystawy:
Listopad 1999 – Muzeum Śláskie in Katowice – wystawa zbiorowa
Październik 2003 – Sielecki Zamek w Sosnowiec – wystawa zbiorowa
Kwiecień-lipiec 2002 – Galeria ASP in Poznań – wystawa zbiorowa
Czerwiec 2001 – ASP Gallery Poznań – wystawa zbiorowa
Wrzesień 2003 – Galeria ON Poznań – Installation – indywidualna wystawa
Marzec 2004 – Klub Energetyka w Rybniku – Installation – indyidualna wystawa
Kwiecień 2009 Rybnickie Centrum Kultury – wystawa witraży autorskiej Pracowni Witrażu i Mozaiki Piekarnia
Czerwiec – wrzesień 2013 Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno – an exhibition of stained glass and artistic glass
Lipiec – wrzesień 2017 Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno
Maj – lipiec 2021 Halo Rybnik -, wystawa indywidualna akwareli „Substancja psychoaktywna”
Wrzesień – listopad 2022 – Galeria Smolna w Rybniku – wystawa indywidualna
Prace można ogladać w prywatnych kolekcjach, oraz w Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno
i trochę wspomnień z archiwum miłych wyjazdów z jogicznych, początków i nie tylko.



















