
Masaż bańkami chińskimi
twarzy i ciała,
oraz moksoterapia.
Zapisy na zabieg Elwira Zembrzuska
t.693 383 777
Poniżej kilka słów o zabiegach i ceny.
Bańki chińskie mają wiele wspólnego z bańkami lekarskimi – wywodzą się z tradycyjnej medycyny chińskiej, wykonane są jednak nie ze szkła, lecz z gumy bądź silikonu. Masaż bańką chińską likwiduje dolegliwości bólowe, np. bóle kręgosłupa czy bóle migrenowe, a także pomaga w walce z cellulitem, pozwala na wymodelowanie sylwetki. Stawianie baniek stosowane jest także często w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy.
Masaż bańką chińską to zabieg, który intensywnie stymuluje i ujędrnia ciało. Jego głównym przeznaczeniem jest redukcja cellulitu, zastojów wodnych w organizmie, uczucia „ciężkich nóg”, obrzęków oraz opuchnięć. Efekt ten możliwy jest dzięki odblokowywaniu naczyń limfatycznych i usprawnianiu krążenia krwi i limfy. Warto również wiedzieć, że masaż bańkami chińskimi, poprzez silne rozgrzanie, pobudza metabolizm, co sprzyja kuracjom wyszczuplającym.
Zabieg ten ma nie tylko właściwości modelujące różne partie ciała (np. masaż brzucha bańką chińską może przyspieszyć spalanie znajdującej się na nim zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej) oraz lecznicze, ale również właściwości relaksujące.
Zapraszam do zapoznania się z ofertą:
1. Masaż bańką chińską – wskazania
Wskazania, przy których zaleca się masaż to:
- uczucie „ciężkich nóg”, obrzęki, opuchnięcia,
- zmniejszenie napięcia mięśniowego,
- eliminowanie rozstępów,
- bóle stawów i kręgosłupa,
- cellulit,
- nadmiar tkanki tłuszczowej,
- zastoje limfatyczne,
- zwiotczała skóra,
- problem z krążeniem skórnym,
- napięte i obolałe mięśnie.
Masaż bańką chińską – przeciwwskazania
W jakich przypadkach nie są zalecane bańki chińskie? Przeciwwskazania, które należy wymienić to:
- stan podwyższonej temperatury (powyżej 38 st.C),
- znaczne osłabienie organizmu,
- ostre i podostre stany zapalne (jelit, żył, stawów, ścięgien, nerek, opon mózgowych),
- nowotwory złośliwe i niezłośliwe,
- miesiączka,
- ciąża,
- choroba wrzodowa, przepukliny, celiakia,
- choroby pasożytnicze,
- krwotoki oraz tendencja do ich występowania,
- choroby serca i układu krążenia (świeże krwiaki, tętniaki, 2 tygodnie po zawale, zaawansowana miażdżyca, stan zapalny żył, widoczne żylaki, wysokie ciśnienie),
- choroby układu nerwowego (epilepsja, wylew, udar, rwa kulszowa),
- choroby zakaźne i wirusowe,
- choroby skóry (łuszczyca, grzybica, świeże blizny, rany, pęcherze),
- zaawansowana osteoporoza oraz inne choroby kości,
- okres tuż po urazie (stłuczenie, skręcenie, naderwanie mięśnia lub ścięgna, złamania, świeży zrost).
Jak przebiega masaż bańkami chińskimi?
Przed rozpoczęciem masażu skóra jest natłuszczana oliwką, co zdecydowanie ułatwia jej przesuwanie po ciele. Bańki chińskie różnią się wielkością, a zastosowanie konkretnego rozmiaru jest zależne od tego, jaka część ciała będzie poddawana zabiegowi. Zanim bańka zostanie zaaplikowana na skórę, należy wcześniej wycisnąć z niej powietrze. W ten sposób wytwarzane jest podciśnienie, które powoduje zassanie fałdu skóry oraz leżących pod nią tkanek do wnętrza bańki chińskiej. W tym czasie wykonywane są ruchy okrężne w kierunku węzłów chłonnych, co w efekcie prowadzi do pobudzenia krążenia krwi, rozluźnienia mięśni oraz znacznie szybszego usuwania toksyn z organizmu. Masaż antycellulitowy bańką chińską trwa od 15 do 60 minut, w zależności od tego, jaka partia ciała jest poddana zabiegowi.
Bańki chińskie na cellulit – możliwe reakcje po zabiegu
Po masażu bańkami chińskimi na skórze mogą pozostać wybroczyny, jednak powinny się one wchłonąć w ciągu kilku dni. Jeżeli pojawi się ból w wymasowanej części ciała, wówczas zaleca się gorącą kąpiel.
Masaż bańką chińską – efekty
Co zapewnia masaż bańką chińską? Efekty, których możemy się spodziewać to:
- wyraźna poprawa jędrności i elastyczności skóry,
- redukcja cellulitu,
- zmniejszenie obwodów ciała,
- redukcja obrzęków,
- poprawa mikrokrążenia,
- eliminacja toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii
- redukcja napięć mięśniowych
- relaksacja.
Rezultaty są najbardziej satysfakcjonujące po serii 8-10 zabiegów wykonywanych w odstępach co 3 dni.
Masaż bańką chińską – cena
Ile kosztuje masaż bańką chińską? Cena zabiegu waha się od 80 do 160 zł.
2. Masaż Modelujący Bańką Chińską Twarzy i Dekoltu
Masaż twarzy bańką chińską próżniowy.
Za pomocą specjalnych baniek wykonujemy intensywny , ujędrniający i odmładzający masaż twarzy , który między innymi pomaga zlikwidować zastoje limfatyczne. Jest to jedna z najlepszych metod likwidujących obrzęki. Ponadto pobudza procesy metaboliczne wspomagając detoksykację organizmu. Taki masaż rozluźnia mięśnie, co przyczynia się do zmniejszenia zmarszczek. Relaksacyjne działanie bańki chińskiej pomoże także w walce z uporczywymi bólami głowy.
Masaż bańką daje widoczne już po pierwszym zabiegu efekty, które potęgują się przy każdym, kolejnym poprawnie wykonanym masażu. Podczas zabiegu odczuć można niesamowitą ulgę rozluźnianych mięśni twarzy. Czujemy głębokie odprężenie. Gdy napięcia mięśni ustępują, skóra staje się bardziej jędrna, policzki pełniejsze, owal twarzy wymodelowany.
Masaż można również traktować jako zabieg profilaktyczny, zapobiegający pierwszym oznakom starzenia się skóry.
- działanie masażu bańką chińską
- uelastycznia skórę
- redukuje zmarszczki
- poprawia kolor skóry
- pobudza syntezę kolagenu
- zmniejsza opuchliznę i obrzęki na twarzy
- poprawia i pobudza ukrwienie tkanek oraz działanie układu limfatycznego
- rozluźnia napięte mięśnie, dzięki czemu twarz wygląda na zrelaksowaną i gładszą
- oczyszcza pory i przyspiesza usuwanie toksyn
Przeciwwskazania do wykonywania masażu bańkami :
- wrażliwa, delikatna skóra naczyniowa
- bardzo wiotka, luźna skóra
- choroby układu krwionośnego: choroby serca, nadciśnienie, hemofilia
- nadciśnienie
- gorączka
- problemy skórne, rany czy poparzenia
CZAS TRWANIA ZABIEGU: około 45 minut
CENA: 120 zł
OPIS ZABIEGU:
Masaż ten składa się z trzech etapów
I. Przygotowanie skóry
Na początku wykonujemy masaż twarzy by pobudzić do pracy główne naczynia limfatyczne . Używamy olejku witaminą E oraz olejku marula * , oba produkty mają silne działanie przeciwzmarszczkowe i ujędrniające.
II. Masaż bańkami próżniowymi
Odpowiednio dobranymi bańkami masujemy twarz od środka na zewnątrz – w stronę skroni oraz obojczyków. W ten sposób odprowadzamy limfę do jej odpływów. Czoło oraz skronie masujemy okrężnymi ruchami, natomiast szyję ruchem liniowym w stronę żuchwy. Aby pobudzić do działania układ limfatyczny, który naturalnie porusza się wolno w naszym organizmie, bańką masujemy wykonując wolne, płynne ruchy.
III. Po masażu skóra będzie delikatnie zaczerwieniona. Dzieje się tak, ponieważ mocno pobudzamy krążenie krwi w tych partiach. Dlatego na koniec wykonujemy masaż relaksacyjny oraz zabieg schładzający by obkurczyć rozszerzone naczynka
Masaż ten można wykonywać dwa maksymalnie trzy razy w tygodniu
Działanie baniek chińskich
Bańki chińskie wykonane są z miękkiego, bezpiecznego dla skóry twarzy silikonu. W przeciwieństwie do klasycznych, szklanych baniek, nie wymagają użycia ognia. Masaż twarzy bańką chińską jest masażem próżniowym. Opiera swoje działanie na podciśnieniu pobudzającym działanie układów limfatycznego i krwionośnego, co pozwala na szybsze pozbywanie się toksyn z organizmu. Dzięki wykorzystaniu elastycznego silikonu można regulować stopień zassania bańki, dostosować go do miejsca oraz potrzeb skóry. Dzięki masażowi bańkami chińskimi skóra stanie się miękka i elastyczna, a także lepiej przyjmie zaaplikowany na nią produkt. Masaż intensyfikuje procesy metaboliczne oraz wpływa na aktywność skurczową mięśni twarzy, poprawiając jej napięcie.
Relaks bańkami chińskimi
Masaż twarzy bańką chińską zyskał szerokie grono zwolenniczek i zwolenników za sprawą działania relaksacyjnego. Bańki chińskie skutecznie rozluźniają mięśnie, redukując napięcie twarzy. Taki masaż w znacznym stopniu poprawia jej owal i redukuje pierwsze oznaki starzenia się skóry. W naszym gabinecie stosujemy produkty mające zbawienny wpływ na stan cery, głęboko ją odżywiając. Dodatkowo przed masażem twarzy bańkami chińskimi wykonujemy masaż przygotowujący, a po zabiegu – relaksacyjny. Oba doskonale odprężają i relaksują mięśnie twarzy.
Przeciwwskazania do masażu twarzy bańkami chińskimi
Pierwszym przeciwwskazaniem do masażu twarzy bańkami chińskimi jest wrażliwa i wiotka skóra. Masażu nie powinno się wykonywać u osób z ranami, siniakami lub obrzękami na twarzy niewiadomego pochodzenia. Z zabiegu powinny zrezygnować osoby z cerą naczynkową i trądzikową. Wykonywanie masażu odradza się również kobietom w ciąży oraz podczas miesiączki. Kolejnym przeciwwskazaniem do wykonywania tego typu masażu jest hemofilia, nadciśnienie lub epilepsja. Dodatkowo zabiegu nie należy wykonywać u osób powyżej 80. roku życia.



3. Moksoterapia – terapia cieplna z użyciem moksy w tradycyjnej medycynie chińskiej.
Moksoterapia (inaczej: moksowanie, termopunktura) to leczenie ciepłem poprzez ogrzewanie moksą meridianów (moksa to suszone ziele piołunu – bylicy pospolitej, artemisiae vulgaris lub artemisiae argyi, japońskie mogusa, rośliny leczniczej używanej w medycynie oraz jako przyprawa w kuchni ze względu na jej specyficzny aromat).
Ciepło wytworzone podczas spalania bylicy (Artemisia vulgaris) jest wykorzystywane do mobilizacji samouzdrawiających sił organizmu. Celem jest przywrócenie wewnętrznej równowagi energetycznej pomiędzy yin i yang, czyli „qi”, która jest zaburzona w chorobach. Moxiterapia jest szczególnie wykorzystywana w leczeniu chorób o charakterze yin oraz chorób wywołanych zimnem i wilgocią, ale także chorób zwyrodnieniowych, takich jak przewlekłe zapalenie oskrzeli, przewlekła astma, depresja i stany przemęczenia.
Terapeutyczne działanie moksy uzyskuje się poprzez spalanie jej na ciele (moksoterapia bezpośrednia) lub tuż nad nim (metoda moksoterapii pośredniej), za pomocą plasterka imbiru, czosnku lub na maści Shiunko, a współcześnie zwykle w formie cygara lub moksy naklejanek przy użyciu plastra. Moksa suszona jest bardzo długo, nawet przez cały rok. Im bardziej żółta, tym bardziej czysta – zawiera wówczas sam puch roślin, bez części łodyg lub liści (im bardziej zielona, tym bardziej zanieczyszczona).
Wskazania do moksoterapii to: dolegliwości bólowe, krwawienia, niestrawność, biegunka, bóle menstruacyjne, chroniczne zmęczenie i stres.
Korzyści z moksoterapii
Moksoterapia to terapia tradycyjnej medycyny chińskiej polegająca na zastosowaniu na skórę palącego się piołunu. Według medycyny chińskiej choroba występuje, gdy następuje blokada lub stagnacja energii w meridianach.
Podobnie jak akupunktura, moksoterapia usuwa tylko te blokady. Celem moksoterapii jest przywrócenie organizmu do równowagi i nieskrępowanego przepływu qi czyli energii życiowej, co oznacza również osiągnięcie optymalnego zdrowia. Ponieważ jednak moxibustion ma silniejszy wpływ na procesy biochemiczne, zwłaszcza na składniki krwi i układ odpornościowy, okazała się jeszcze skuteczniejsza niż sama akupunktura, zwłaszcza w długotrwałych, przewlekłych chorobach narządów wewnętrznych. Starożytny chiński tekst medyczny, Huang Di Nei Ying Ling Shu, stwierdza: „Choroba, której nie można leczyć za pomocą akupunktury, można leczyć za pomocą moksoterapii”. Nie ma więc wątpliwości, że jest to prawdziwie uzdrawiająca technika.
Jak wykonuje się moksa?
Terapia moksa polega na umieszczeniu płonącego dzikiego piołunu (łac. Artemisia vulgaris) w określonych punktach akupunkturowych na ciele.
Dziki piołun, używany od tysięcy lat w celach leczniczych, jest suszony, siekany i zwijany w patyki lub formowany w małe szyszki, które umieszcza się bezpośrednio lub pośrednio na skórze.
Lecznicze właściwości dzikiego piołunu
Piołun znany jest ze swoich leczniczych właściwości, a ciepło wytwarzane przez płonący kij tej rośliny stymuluje przepływ energii witalnej przez kanały energetyczne lub meridiany i zmniejsza zimną energię yin. Zapalony piołun (moksa) uwalnia ciepło równomiernie i powoli, co ma znaczący efekt terapeutyczny. Dziki piołun od zawsze był wykorzystywany w medycynie ludowej do łagodzenia wielu dolegliwości. Roślina ta ma działanie moczopędne, pobudzające i emenagogiczne, co oznacza, że stymuluje przepływ krwi w organizmie. Pomaga złagodzić dolegliwości żołądkowe, wątrobowe i żółciowe oraz przyspiesza regenerację organizmu po chorobie.
Dla kogo przeznaczona jest moksoterapia?
Ponieważ ma działanie ogniste, rozgrzewające (yang), moksoterapia doskonale sprawdza się w łagodzeniu dolegliwości związanych ze stagnacją zimnej energii yin w ciele.
Terapia jest dobrym wyborem dla osób z nadwrażliwością na zimno (nieustannie zimne dłonie i stopy), niedoczynności tarczycy, hipoglikemii (niski poziom cukru), powolnego trawienia, zatrzymywania płynów lub zapalenia stawów oraz masz skłonność do depresji i niepokoju. Moksoterapia jest szczególnie polecany osobom, które mimo wypróbowania wszystkich możliwych terapii, od konwencjonalnych po alternatywne, nadal mają problemy zdrowotne. Ogólnie rzecz biorąc, moksa jest dobrym wyborem w przypadku chorób przewlekłych, autoimmunologicznych i zwyrodnieniowych.
Choroby i dolegliwości, którym pomaga moksoterapia:
- Ból głowy i migrena
- Artretyzm
- Ból pleców
- Niedoczynność tarczycy
- Hipoglikemia
- Valunzi
- Wrzody
- Bezpłodność
- Ścięgna
- Skurcze miesiączkowe
- Skąpe miesiączki (hipomenorrhea)
- Spowolnione trawienie.
Przeciwwskazania: ze względu na wzrost energii ciepłej yang w organizmie, terapia moksa nie jest odpowiednia przy ostrych infekcjach i gorączce.
Cena zabiegu: 130 zł

