Wydarzenia artystyczne

Zapraszamy na relaksacyjny koncert 
w piątek 3 grudnia w otoczeniu dźwięków i wibracji. 


Misy nepalskie, gong, dzwonki koshi 
i inne instrumenty stworzą odprężającą 
i harmonizującą przestrzeń wypełniona dźwiękami, 
które potrafią leczyć i harmonizować nasz organizm.Koncert skierowany jest dla osób szukających wyciszenia, uspokojenia myśli, złagodzenie skutków stresu.

Zagrają wieloletni 
pedagodzy i muzykoterapeuci:

Barbara Baron
Grzegorz Pakura

Prosimy o zapisy sms 
z imieniem pod numerem 
telefonu 693 383 777
Wejściówka: 30 zł

Prosimy również o przybycie 
na kwadrans przed wydarzeniem, 
by dobrze, bez pośpiechu 
przygotować się do wysłuchania koncertu. 
Czas trwania 60 minut.

Archiwum wydarzeń:

Tym razem koncert zespołu LOKI
w cyklu Poezja w Miejscu. 

LOKI
Bawią się muzyką. Bawią się tworzeniem. Tworzą piosenki. Piosenki po polsku. Grają różnie. Wolno i szybko. Na trzy instrumenty muzykę wymyślają. A zwrotki i refreny o emocjach i ludzkich historiach są. 
https://www.facebook.com/Lokizespolmuzyczny

Niezwyczajny koncert, bo 
to debiut. Do tej pory jeszcze nie przedstawiany szerszemu gronu. No, może tylko raz 🙂Monika Grzesik, 
autorka tekstów i śpiewu, zaczęła pisać w szkole średniej i robi to z większymi i mniejszymi przerwami do dziś. 
W ciągu ostatnich lat częściej. 
To z powodu zespołu Loki, który założyli ponad 3 lata temu. Pisze teksty do piosenek. I śpiewa też te piosenki. 
W sobotę 20 listopada o godzinie 19.00 chciałaby opowiedzieć muzycznie o tym pięknym, intymnym świecie. Koncert będzie prowadzony w formie rozmowy z autorką tekstów, a rozmowę poprowadzą jak zwykle Adam Marek i Leszek Sobeczko.

Oczywiście ze względu na obostrzenia sanitarne robimy listę gości, zapraszamy do deklaracji chęci udziału w wydarzeniu.
Wystarczy sms z imieniem i nazwiskiem/
t. 693 383 777
Ze względu na charakter spotkania w studio stawiamy koszyczek na składkę na poczęstunek i na podstawowe koszty funkcjonowania studia zgodnie ze świętą ekonomią liczymy na wsparcie artystycznej działalności w YogaRybnik.com – Miejsca Sztuki.

Prowadzący spotkanie:
Leszek Sobeczko – rocznik ’61, zodiakalny Strzelec, mieszka w Rydułtowach. Wraz z Adamem Markiem w 2017 roku współzałożył Wolną Inicjatywę Artystyczną – Wytrych w Rybniku. Inicjator magazynu artystycznego o tej samej nazwie, gdzie pełni funkcję redaktora naczelnego, a także jest pomysłodawcą Biblioteczki Wytrycha i Konkursu Jednego Wiersza im. Janiny Podlowowskiej. Został uhonorowany członkostwem w Polskim Stowarzyszeniu Haiku za popularyzowanie haiku na łamach Wytrycha. W przeszłości związany z grupami literackimi: Misterium (Wodzisław Śląski), Grupa Literacka ROW (Rybnik), Zwrotka (Rydułtowy), Przewoźny Klub Literacki (Rybnik). Był redaktorem działu poezji na Portalu Pisarskim (www.portal-pisarski.pl). Należy do ogólnopolskiej Grupy Literycznej na Krechę. Bierze czynny udział w życiu artystycznym: Pszczyńska Jesień Poetycka, Port Poetycki Chorzów, Forum Literackie – Katowice, Festiwal Poezji Słowiańskiej w Czechowicach-Dziedzicach, Silnik Poezji (DK Rybnik- Boguszowice), Strefa Pozytywnego Przekazu (DK Rybnik-Chwałowice), WIA – Wytrych. Publikował w ramach Rybnickich Dni Literatury, wydaniach pokonkursowych, almanachach, prasie oraz w magazynach i portalach internetowych. Autor kilkudziesięciu pocztówek poetyckich. Laureat głównej nagrody literackiej Konfrontacje 2014 (LSTK, Leszno). Prezentowany na antenie Polskiego Radia Katowice w Poczcie Poetyckiej pod redakcją Macieja Szczawińskiego. Na koncie dwa tomiki poezji: „Nieautoryzowane” (2015, Mamiko, Nowa Ruda) oraz „Depresanty” (2020, Biblioteczka Wytrycha, Rybnik). W przygotowaniu kolejny pod roboczą nazwą „siĘ”.
Adam Marek (1969) mieszka i tworzy w Rybniku. Pisze wiersze i prozę. Autor tomów wydanych przez FONT w serii wydawniczej Grupy Literycznej NA KRECHĘ pod redakcją Łucji Dudzińskiej: „Ptasia korona” (2017) – zbiór ekfraz do prac Stasysa Eidrigeviciusa, „Stan posiadania” (2018) – zbiór ekfraz do fotografii Marii Kuczary, „myszowisko”(2019) – zbiór ekfraz do prac Daniela Mroza, „Ogród Eowyn” (2020). Swoje prace publikował w miesięczniku kulturalno-społecznym „Zalew Kultury”, „Wobec”, „Tygodniku Rybnickim”, biuletynie historycznym „Herold Wodzisławski” oraz w kwartalniku „Wytrych” i na licznych forach, portalach internetowych. Tłumaczony na język bułgarski i ukraiński. Jest laureatem ogólnopolskich konkursów poetyckich 
i uczestnikiem festiwali w Polsce i zagranicą. Niejednokrotnie prezentowany w audycjach radiowych Macieja Szczawińskiego. Jest członkiem kilku grup poetyckich. Współzałożyciel Wolnej Inicjatywy Artystycznej (WIA) „Wytrych” i redaktor wydawanego pisma. Współpracuje z wieloma twórcami, np. malarzami: Leszkiem Kostujem, Beatą Woźniak czy fotografikami: Pawłem Tatarczykiem, Marią Kuczarą, tworząc ekfrazy do ich prac.