Wydarzenia artystyczne

21 kwietnia godzina 19.00

Poezja
w
Miejscu

Miejsce Sztuki 
YogaRybnik.com
przy ul. Korfantego 5/7 to klimatyczne studio otwarta również na poezję. 21 kwietnia o godzinie 18:00 
zagoszczą u nas Leszek Sobeczko i Adam Marek poprowadzą
spotkanie, promujące najnowszy tomik BOSSA NOVA Izabeli Gardian

Izabela Gardian
Pochodzi z Wodzisławia Śląskiego, gdzie mieszka, pracuje i tworzy. Zadebiutowała w 2012 roku tomikiem Kobieta w czterech porach roku (Warszawska Firma Wydawnicza). Po nim kolejno ukazały się Takie sobie piosenki (2018) Garść liter i Drzwi na oścież (2019). Od kilku lat jest członkiem Wolnej Inicjatywy Artystycznej i współpracuje również z innymi grupami literackimi. Laureatka kilku konkursów poetyckich. Jej wiersze wielokrotnie prezentowane były na antenie Radia Katowice w audycji Macieja Szczawińskiego Poczta Poetycka.
Jej najnowszy tomik to Bossa nova. W przygotowaniu do druku następny Kochanie to dziki las, jako drugi tom BIBLIOTEKI WYTRYCHA.

Oczywiście ze względu na obostrzenia sanitarne robimy listę gości, zapraszamy do deklaracji chęci udziału w wydarzeniu. Wystarczy sms z imieniem i nazwiskiem/
t.693 383 777

Ze względu na charakter spotkania wstęp wolny. W studio stawiamy zawsze koszyczek na składkę, tzw. wolny datek na poczęstunek i na podstawowe koszty funkcjonowania studia zgodnie ze świętą ekonomią liczymy na wsparcie artystycznej działalności w YogaRybnik.com – Miejsca Sztuki.

Leszek Sobeczko – rocznik ’61, zodiakalny Strzelec, mieszka w Rydułtowach. Wraz z Adamem Markiem w 2017 roku współzałożył Wolną Inicjatywę Artystyczną – Wytrych w Rybniku. Inicjator magazynu artystycznego o tej samej nazwie, gdzie pełni funkcję redaktora naczelnego, a także jest pomysłodawcą Biblioteczki Wytrycha i Konkursu Jednego Wiersza im. Janiny Podlowowskiej. Został uhonorowany członkostwem w Polskim Stowarzyszeniu Haiku za popularyzowanie haiku na łamach Wytrycha. W przeszłości związany z grupami literackimi: Misterium (Wodzisław Śląski), Grupa Literacka ROW (Rybnik), Zwrotka (Rydułtowy), Przewoźny Klub Literacki (Rybnik). Był redaktorem działu poezji na Portalu Pisarskim (www.portal-pisarski.pl). Należy do ogólnopolskiej Grupy Literycznej na Krechę. Bierze czynny udział w życiu artystycznym: Pszczyńska Jesień Poetycka, Port Poetycki Chorzów, Forum Literackie – Katowice, Festiwal Poezji Słowiańskiej w Czechowicach-Dziedzicach, Silnik Poezji (DK Rybnik- Boguszowice), Strefa Pozytywnego Przekazu (DK Rybnik-Chwałowice), WIA – Wytrych. Publikował w ramach Rybnickich Dni Literatury, wydaniach pokonkursowych, almanachach, prasie oraz w magazynach i portalach internetowych. Autor kilkudziesięciu pocztówek poetyckich. Laureat głównej nagrody literackiej Konfrontacje 2014 (LSTK, Leszno). Prezentowany na antenie Polskiego Radia Katowice w Poczcie Poetyckiej pod redakcją Macieja Szczawińskiego. Na koncie dwa tomiki poezji: „Nieautoryzowane” (2015, Mamiko, Nowa Ruda) oraz „Depresanty” (2020, Biblioteczka Wytrycha, Rybnik). W przygotowaniu kolejny pod roboczą nazwą „siĘ”.

Adam Marek (1969) mieszka i tworzy w Rybniku. Pisze wiersze i prozę. Autor tomów wydanych przez FONT w serii wydawniczej Grupy Literycznej NA KRECHĘ pod redakcją Łucji Dudzińskiej: „Ptasia korona” (2017) – zbiór ekfraz do prac Stasysa Eidrigeviciusa, „Stan posiadania” (2018) – zbiór ekfraz do fotografii Marii Kuczary, „myszowisko”(2019) – zbiór ekfraz do prac Daniela Mroza, „Ogród Eowyn” (2020). Swoje prace publikował w miesięczniku kulturalno-społecznym „Zalew Kultury”, „Wobec”, „Tygodniku Rybnickim”, biuletynie historycznym „Herold Wodzisławski” oraz w kwartalniku „Wytrych” i na licznych forach, portalach internetowych. Tłumaczony na język bułgarski i ukraiński. Jest laureatem ogólnopolskich konkursów poetyckich 
i uczestnikiem festiwali w Polsce i zagranicą. Niejednokrotnie prezentowany w audycjach radiowych Macieja Szczawińskiego. Jest członkiem kilku grup poetyckich. Współzałożyciel Wolnej Inicjatywy Artystycznej (WIA) „Wytrych” i redaktor wydawanego pisma. Współpracuje z wieloma twórcami, np. malarzami: Leszkiem Kostujem, Beatą Woźniak czy fotografikami: Pawłem Tatarczykiem, Marią Kuczarą, tworząc ekfrazy do ich prac.

Leszek Sobeczko
Adam Marek
Izabela Gardian