Zapraszamy na cykl poetycko-muzyczny POEZJA W MIEJSCU
Miejsce Sztuki w YogaRybnik.com

Tym razem koncert akustyczny zespołu LOKI
w cyklu Poezja w Miejscu.
LOKI
Bawią się muzyką. Bawią się tworzeniem. Tworzą piosenki. Piosenki po polsku. Grają różnie. Wolno i szybko. Na trzy instrumenty muzykę wymyślają. A zwrotki i refreny o emocjach i ludzkich historiach są.
https://www.facebook.com/Lokizespolmuzyczny
Niezwyczajny koncert, bo
to debiut. Do tej pory jeszcze nie przedstawiany szerszemu gronu. No, może tylko raz. Monika Grzesik,
autorka tekstów, zaczęła pisać w szkole średniej i robi to z większymi i mniejszymi przerwami do dziś.
W ciągu ostatnich lat częściej.
To z powodu zespołu Loki, który powstał ponad 3 lata temu. Pisze teksty i śpiewa.
LoKi w składzie:
Monika Grzesik
Irek Walczak
Piotr Baks Król
Grzegorz Myszor
W sobotę 20 listopada o godzinie 19.00 chciałaby opowiedzieć muzycznie o tym pięknym, intymnym świecie. Koncert będzie prowadzony w formie rozmowy z autorką tekstów, a rozmowę poprowadzą jak zwykle Adam Marek i Leszek Sobeczko.
A tutaj przedsmak muzyczny:
https://www.youtube.com/watch?v=BKhrBhppwQ4
Oczywiście ze względu na obostrzenia sanitarne robimy listę gości, zapraszamy do deklaracji chęci udziału w wydarzeniu.
Wystarczy sms z imieniem i nazwiskiem/
t. 693 383 777
Ze względu na charakter spotkania w studio stawiamy koszyczek na składkę na poczęstunek i na podstawowe koszty funkcjonowania studia zgodnie ze świętą ekonomią liczymy na wsparcie artystycznej działalności w YogaRybnik.com – Miejsca Sztuki.
Prowadzący spotkanie:
Leszek Sobeczko – rocznik ’61, zodiakalny Strzelec, mieszka w Rydułtowach. Wraz z Adamem Markiem w 2017 roku współzałożył Wolną Inicjatywę Artystyczną – Wytrych w Rybniku. Inicjator magazynu artystycznego o tej samej nazwie, gdzie pełni funkcję redaktora naczelnego, a także jest pomysłodawcą Biblioteczki Wytrycha i Konkursu Jednego Wiersza im. Janiny Podlowowskiej. Został uhonorowany członkostwem w Polskim Stowarzyszeniu Haiku za popularyzowanie haiku na łamach Wytrycha. W przeszłości związany z grupami literackimi: Misterium (Wodzisław Śląski), Grupa Literacka ROW (Rybnik), Zwrotka (Rydułtowy), Przewoźny Klub Literacki (Rybnik). Był redaktorem działu poezji na Portalu Pisarskim (www.portal-pisarski.pl). Należy do ogólnopolskiej Grupy Literycznej na Krechę. Bierze czynny udział w życiu artystycznym: Pszczyńska Jesień Poetycka, Port Poetycki Chorzów, Forum Literackie – Katowice, Festiwal Poezji Słowiańskiej w Czechowicach-Dziedzicach, Silnik Poezji (DK Rybnik- Boguszowice), Strefa Pozytywnego Przekazu (DK Rybnik-Chwałowice), WIA – Wytrych. Publikował w ramach Rybnickich Dni Literatury, wydaniach pokonkursowych, almanachach, prasie oraz w magazynach i portalach internetowych. Autor kilkudziesięciu pocztówek poetyckich. Laureat głównej nagrody literackiej Konfrontacje 2014 (LSTK, Leszno). Prezentowany na antenie Polskiego Radia Katowice w Poczcie Poetyckiej pod redakcją Macieja Szczawińskiego. Na koncie dwa tomiki poezji: „Nieautoryzowane” (2015, Mamiko, Nowa Ruda) oraz „Depresanty” (2020, Biblioteczka Wytrycha, Rybnik). W przygotowaniu kolejny pod roboczą nazwą „siĘ”.
Adam Marek (1969) mieszka i tworzy w Rybniku. Pisze wiersze i prozę. Autor tomów wydanych przez FONT w serii wydawniczej Grupy Literycznej NA KRECHĘ pod redakcją Łucji Dudzińskiej: „Ptasia korona” (2017) – zbiór ekfraz do prac Stasysa Eidrigeviciusa, „Stan posiadania” (2018) – zbiór ekfraz do fotografii Marii Kuczary, „myszowisko”(2019) – zbiór ekfraz do prac Daniela Mroza, „Ogród Eowyn” (2020). Swoje prace publikował w miesięczniku kulturalno-społecznym „Zalew Kultury”, „Wobec”, „Tygodniku Rybnickim”, biuletynie historycznym „Herold Wodzisławski” oraz w kwartalniku „Wytrych” i na licznych forach, portalach internetowych. Tłumaczony na język bułgarski i ukraiński. Jest laureatem ogólnopolskich konkursów poetyckich
i uczestnikiem festiwali w Polsce i zagranicą. Niejednokrotnie prezentowany w audycjach radiowych Macieja Szczawińskiego. Jest członkiem kilku grup poetyckich. Współzałożyciel Wolnej Inicjatywy Artystycznej (WIA) „Wytrych” i redaktor wydawanego pisma. Współpracuje z wieloma twórcami, np. malarzami: Leszkiem Kostujem, Beatą Woźniak czy fotografikami: Pawłem Tatarczykiem, Marią Kuczarą, tworząc ekfrazy do ich prac.